O Tobie

Jesteś – żoną, matką, pracownikiem jakiejś firmy. Może jesteś ambitną singielką. Może Twoja praca to dom i dbanie o bliskich. Może jesteś… A pamiętasz, że JESTEŚ KOBIETĄ? Co znaczy dla Ciebie – „Jestem kobietą“?

 W naszych kulturowych stereotypach kobieta postrzegana jest jako słabsza, ale piękniejsza forma człowieczego jestestwa. Jak łyżeczka cukru filiżance kawy nadajemy światu łagodność. Mamy dar sprawiania, że gorycz jest łatwiejsza do przełknięcia, a rzeczywistość mniej kanciasta. Realizujemy się, dając czułość i troskę najbliższym. Cieszą nas dorastające dzieci, spełniony związek, zadbany dom. Satysfakcjonują dobrze wykonywane obowiązki zawodowe.

 Tylko nas coraz mniej. Przeglądamy kolorowe magazyny, Internet podziwiając kobiety, które emanują urodą płynącą ze świadomości siebie. I patrzymy na nie, jak na „z innej bajki“, zamiast być jednymi z nich; zamiast snuć swoją baśń.

 Teraz jest czas – czas na odkrywanie, kreowanie tej pięknej, mądrej istoty, którą jesteś. Zadbaj o tę kobietę, której policzek kładziesz co wieczór na poduszce. Tylko Ty potrafisz zrobić to najlepiej…

 kiedy gąsienica myślała już, że świat się skończył, stała się motylem.(1)

Reklamy